Muradiye Devlet Hastanesi

Yorum Yaz Yorum Yaz

...

391 0

Muradiye Devlet Hastanesi

Telefon : 0 (432) 451-2047

Hasta Memnuniyeti
 %0.0Muradiye Devlet Hastanesi 1986 yılında 25 yataklı bir sağlık merkezi olarak hizmete açılmıştır. Bu dönemde mecburi hizmet yasası ile 4 ana branşta uzman hekimi ile faaliyet gösteren hastanemiz, Muradiye ilçesi ile Çaldıran, Özalp, ve Ağrı Diyadin ilçelerinin yakın köyleri de dahil olmak üzere oldukça yüksek bir nüfusa hizmet vermesi sebebiyle 1991 yılında 75 yataklı yeni hastane binasının temelleri atılmış ve 1995 yılında hizmete açılmıştır.

2002 yılında branş hekimlerinin atanması ile tercih edilen bir sağlık kuruluşu haline gelen hastanemiz bu gün itibari ile 15 uzman hekim ile hizmet sunarak çevresinde söz sahibi olmayı başarmış bir kurumdur.

Muradiye 1 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri de 2004 yılı nisan ayından itibaren hastane bünyesinde faaliyet göstermektedir. Yeni hastaneye geçildikten sonra eski hastane binası 6 daireli lojmana dönüştürülmüştür. Hastanenin ayrıca lojmanı yoktur. Kadro yatak sayısı 76, Fiili yatak sayısı 61'dir.

Hastanemiz A Blok Hastane binası, B Blok İdari bina (kira), C blok prefabrik olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. Hastanemizin kapalı alanı 3080 metrekare olup açık alanı 6400 metrekaredir. Hastanemizin ek binasının(prefabrik) alanı 351 metrekare üzerinden yapılmış ve faaliyet göstermektedir. Bodrum kat, zemin kat, birinci ve ikinci katlar olmak üzere toplam dört katlık kullanım alanı vardır.

Bodrum katta Radyoloji, Yemekhane (lavabo / mutfak / depo / bulaşık yıkama odası / soğuk hava deposu), Çamaşırhane, Kantin, Lavabo, Teknisyen Odası, Berber, Otaklav, Çamaşırhane, Sığınak, Laboratuvar, 2 kişilik Morg, Gasilhane, Röntgen, Kalorifer Dairesi, Kaloriferci Teknisyeni Dinlenme Odası bulunmaktadır.

Zemin katta NST Oda, Sosyal Servis, Nöbetçi Memur Odası, Kadın Doğum Polikliniği – 1, Çocuk Polikliniği – 1, Diş Polikliniği, Kan Alma, CPR Odası, Acil, Müşahede odaları, Doktor Odası, Doktor Muayene Odası, Hemşire Odası, Boş Oda, Temizlik Malzemeleri Deposu, Genel Cerrahi Polikliniği, Üroloji Polikliniği, Emzirme Odası, Ortopedi Polikliniği, Diş Polikliniği, Kadın Doğum Polikliniği, K. B. B. Polikliniği, Dahiliye Polikliniği, Gebe ile Muayene NST Odası bulunmaktadır.

Birinci katın bir bölümü Genel Cerrahi ve Dahiliye Polikliniği (toplam 22 yataklı), diğer bölümde ise 2 adet Ameliyathane, 3 kişilik Post Op (daha sonra yoğun bakım olarak dizayn edilmesi planlanmaktadır), Eczane Deposu, Personel Lavabosu, Bilgi-İşlem, Müd. Yrd. Odası, Hemşire ve Doktor Dinlenme Odaları mevcuttur.

İkinci katın bir bölümü Kadın Doğum Servisi (toplam 22 yataklı), Doğum Salonu, Çocuk Servisinden (15 yataklı), oluşmaktadır.

SİZDE YORUM YAZIN

Giriş Yap
YORUMLAR